☆دلایل ساییدگی داخلی تایر ماشین و راه حل های رفع این ساییدگی ☆

دلایل ساییدگی داخلی تایر و راه حل رفع این ساییدگی

  • 17 تیر 1402
  • 0 نظر
  • admin

✔ همه چیز به مرور زمان فرسوده می شود و لاستیک ها نیز در طول زمان فرسوده می شوند با این حال، نادیده گرفتن لاستیک های فرسوده کار عاقلانه ای نیست، زیرا آنها می توانند مشکلات ایمنی مختلفی را در جاده ایجاد کنند. با یادگیری علل و رفع ساییدگی داخلی لاستیک، می توانید راه حل هایی برای این مشکلات بیابید.

لاستیک درحالت فرسودگی فاقد فضای کافی بین شیار برای هوا است، گرما به سرعت ایجاد می‌شود. چنین لاستیک هایی در جاده های لغزنده مانند جاده هایی که پر از برف و یخ هستند نیز کشش ضعیفی را ایجاد می کنند و باعث مصرف سوخت بالا و کاهش عملکرد به دلیل سایش و پارگی می شوند

علل ساییدگی داخلی تایر

برای مقابله با این مشکل، رانندگان باید بدانند که چه چیزی باعث سایش لاستیک ها در داخل می شود. معمولا عوامل زیر موثر هستند.

1.زاویه کمبر

تنظیم Camber به معنای زاویه ای است که باعث می شود لاستیک ها صاف روی جاده بنشینند. می تواند هم مثبت و هم منفی باشد. وقتی کسی از جلو به خودرو نگاه می‌کند و قسمت بالایی لاستیک‌ها به بیرون خم شده است، زاویه کامبر مثبت دارد.

برعکس، اگر قسمت پایینی لاستیک ها به سمت بیرون متمایل باشد، کمبر منفی است که مسئول سایش در قسمت داخلی است.

2.هم ترازی بد

هنگامی که لاستیک ها تراز مناسبی ندارند، سایش داخلی تایر ممکن است اتفاق بیفتد. بسیاری از چیزها، از جمله برخورد با چاله‌ها، می‌تواند باعث از هم رفتن لاستیک‌های جلو شود. اگر هنگام رانندگی در یک جاده صاف، فرمان به یک جهت  کشیده شود، باید تراز آن را درست کنید.

  5 تا از رایج ترین مشکلات خرابی خودرو در تابستان

3.تنظیمات انگشتک

گاهی اوقات، تنظیمات انگشتک باعث می شود که داخل تایر نیروهای بیشتری را بکشد. در نتیجه، آسیب در داخل با سرعت بیشتری رخ می دهد.

4.بست میله های فرسوده

میله‌های بست از ثابت بودن چرخ‌ها و سرعت چرخش برابر برای هر دو چرخ جلو اطمینان می‌دهند. عدم وجود گریس در آن میله‌ها می‌تواند مشکلاتی را در تراز ایجاد کند که در نهایت باعث ساییدگی لاستیک‌ها می‌شود.

5.فنر یا سیستم تعلیق آسیب دیده

فنرهای آسیب دیده یکی دیگر از عواملی است که باعث سایش داخلی تایر می شود. عملکرد فنرهای خودرو به همراه سیستم تعلیق این است که در هنگام برخورد خودرو با هر گونه دست انداز یا چاله، ضربه ها را جذب می کند. با فنرهای فرسوده، کارایی آن را از دست می دهد. در نتیجه داخل لاستیک ها دچار فرسودگی بیش از حد می شود.

6.فشار کم تایر

لاستیک های کم باد یکی دیگر از دلایل خراب شدن از داخل است. هر چه فرد زمان بیشتری را صرف رانندگی با لاستیک های کم باد کند، احتمال سایش بیشتر می شود. به یاد داشته باشید که فشار کم لاستیک به مرور زمان باعث سایش در داخل و خارج لاستیک ها می شود.

نحوه رفع ساییدگی داخلی تایر

باید پس از مشاهده علائم ساییدگی داخل لاستیک، اقدامات لازم را انجام دهید. با این حال، انجام این مراحل ساده به شما کمک می کند تا از سایش در وهله اول جلوگیری کنید.

1.تراز مناسب تایر را حفظ کنید

اگر شخصی برای مدت طولانی با چرخ های نامیزان به رانندگی با خودرو ادامه دهد، ممکن است مشکل تنظیم زاویه کمبر، سایش اتصالات توپی و فنرهای آسیب دیده وجود داشته باشد. همه این مسائل می تواند باعث سایش داخل لاستیک شود. به همین دلیل، فرد باید پس از 5000 مایل یا یک سال رانندگی، چرخ های خودروی خود را تراز کند.

2.باد تایرها را میزان نگه دارید

لاستیک های کم باد خطر بیشتری برای ایجاد آسیب در قسمت داخلی دارند. زیرا دیواره های جانبی لاستیک بلند نمی ماند و باعث می شود تا لاستیک تماس بیشتری با جاده داشته باشد.

بنابراین، باید فشار تایر را در فواصل منظم بررسی کنید. افرادی که نمی‌خواهند یا وقت ندارند به آپاراتی بروند، می‌توانند یک بادکننده لاستیک قابل حمل را نیز خریداری کنند.

3.تایرها را متعادل کنید

در میان اکثر صاحبان خودرو تمایلی وجود دارد که پس از مشاهده ساییدگی ناهموار لاستیک، چرخ ها را متعادل کنند. این رویکرد در مورد جلوگیری از فرسودگی لاستیک اشتباه است.

برای بهترین نتیجه، باید هر دو سال یکبار تایرها را بالانس کنید. کارشناسان همچنین توصیه می کنند تایرهای جدید را در هنگام نصب بالانس کنید. این یک روش بسیار مورد استفاده برای جلوگیری از سایش داخلی لاستیک ها است.

4.تمام اجزای سیستم تعلیق آسیب دیده را تعمیر کنید

هر زمان که لاستیک به صورت ناهموار فرسوده شد، باید سیستم تعلیق خودرو را بررسی کنید. این تجهیزات به رانندگان کمک می کند تا سفری کم دردسر داشته باشند. در بسیاری از مواقع، یک جزء تعلیق خم شده مسئول ساییدگی لاستیک ها است.

اگر سیستم تعلیق آسیب زیادی نداشته باشد، امکان تعمیر آن وجود دارد. خم تعلیق غیر قابل تعمیر باید با سیستم تعلیق جدید تعویض شود.

نتیجه

سایش داخلی لاستیک می تواند خطرناک باشد، به خصوص هنگام رانندگی در جاده های خیس. بنابراین، همه باید مراقب باشند تا با رعایت اقدامات پیشگیرانه که در اینجا توضیح داده شده است، از این موضوع جلوگیری کنند.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

آیا ورودی هوای سرد واقعاً کار ساز است؟

◍ برخی از رانندگان در مورد اینکه آیا ورودی هوای سرد عملکرد خودرو را بهبود می بخشد یا خیر، تردید […]

نحوه تعویض پایانه های باتری در 7 مرحله ساده

☆ باتری ها جزء ضروری هر خودرو هستند و پایانه های باتری به عنوان پل بین باتری و شارژر باتری […]

بهترین چراغ های جلو برای رانندگی در شب

✔ رانندگی با نور کم و یا بدون نور مشکل است حتی باتجربه‌ترین راننده‌ها نیز در جاده‌ای که هیچ منبع […]

دیفرانسیل جوش داده شده چیست؟

♥♥ بنابراین، برای کسی که به دریفت علاقه دارد، همه آنها به خوبی هدف دیفرانسیل جوش داده شده را درک […]

چه مدت می توانید با لاستیک وصله شده رانندگی کنید؟

✍ مسیر زندگی پر از شگفتی است و همینطور جاده هایی که در شهرها و حومه شهرها طی می کنید. […]

آیا باید ماشین جدید را واکس بزنید؟

✎ گیج کننده ترین سوال برای صاحبان خودروهای جدید این است که “آیا ماشین جدید را واکس بزنیم یا نه”. […]

4 علت اصلی لرزش فرمان

♣ از لرزش فرمان هنگام رانندگی اذیت می شوید؟ این یکی از رایج ترین مشکلاتی است که رانندگان از آن […]

تعویض دنده بدون کلاچ – چگونه در ماشین دستی کار می کند؟

◈باید بدانید که کلاچ چه نقشی حیاتی در عملکرد گیربکس دستی ایفا می کند. عملکرد آن کمک به تعویض دنده […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه