چه سایز رینگ برای چرخ ماشین من مناسب است؟ – rangiru

چه سایز رینگ برای چرخ ماشین من مناسب است؟

  • 30 خرداد 1402
  • 0 نظر
  • admin

📝 لاستیک خودرو تنها مشکلی نیست که رانندگان هنگام فکر کردن به چرخ با آن مواجه می شوند.آسیب رینگ نیز مربوط به آسیب چرخ است. این چیزی است که بیشتر مردم به آن توجه نمی کنند.

رینگ ماشین چیست؟

رینگ “لبه بیرونی چرخ است که لاستیک را نگه می دارد”. این طرح دایره ای بیرونی چرخ را تشکیل می دهد که لبه داخلی تایر روی وسایل نقلیه ای مانند خودرو نصب شده است. عملکرد اصلی رینگ پشتیبانی و اتصال لاستیک به چرخ است. رینگ اتصال مناسب بین لاستیک و حفظ هوای داخل تایر بدون تیوب را تضمین می کند.

هر لاستیک محدوده پهنای رینگ خاصی دارد که می توان تایر را روی آن سوار کرد. رعایت نکردن توصیه‌های عرض رینگ ممکن است منجر به عملکرد ضعیف لاستیک یا خرابی احتمالی چرخ و یا لاستیک شود. به همین دلیل باید بپرسید که چه سایز رینگ برای ماشین من مناسب است. حالا آن را بررسی کنید!

  نحوه شناسایی انواع فیوز خودرو

چه اندازه رینگ‌ها برای ماشین من مناسب است؟

1.از فروشنده لاستیک بپرسید

یک راه آسان وجود دارد که مطمئناً می توانید انجام دهید این است که از فروشنده لاستیک بپرسید. فقط به آنها بگویید ماشین شما چه نوع ماشینی است، آنها به شما خواهند گفت که چه اندازه رینگ نیاز دارید.

با این حال، اگر می خواهید رینگ های سفارشی یا آف خورده خودرو را به صورت آنلاین خریداری کنید. راه های دیگری نیز وجود دارد که به شما بگویم چه سایز رینگ مناسب ماشین شما است.

2.ابعاد چرخ ها را بررسی کنید

مرحله 1: تعیین الگوی پیچ

برای پاسخ به این سوال که رینگ های ماشین من چه اندازه هستند، باید دستورالعمل های ما را دنبال کنید و اولین قدم تعیین الگوی پیچ شما است. برای انجام این کار، می توانید تعداد مهره ها را بشمارید. پس از آن، باید فاصله بین مهره های متقابل را با متر اندازه گیری کنید. می توانید با پیدا کردن الگوی پیچ توپی این کار را انجام دهید. بیایید به مثال خود نگاه کنیم. یک الگوی رایج پیچ VW 4×100 است، به این معنی که 4 سوراخ پیچ وجود دارد و سوراخ ها 100 میلی متر در عرض سوراخ مقابل هستند.

مرحله 2: ابعاد چرخ های خود را شناسایی کنید

در این مرحله باید متر را آماده کنید تا بدانید چرخ شما چه ابعادی دارد. ابعاد چرخ در قطر و عرض اندازه گیری می شود. اگر چرخ هایی را که هم اندازه استوک هستند تعویض کنید، چرخ ها بدون مشکل کار می کنند. اگر قطر بزرگتر و چرخ‌های پهن‌تر را نصب کنید، همچنان کار می‌کند اما به زودی با مشکلات مربوط به خارج شدن چرخها مواجه خواهد شد.

با این حال، اگر چرخ‌هایی با قطر بزرگ‌تر نصب می‌کنید، باید لاستیک‌هایی با عرض کمتر نصب کنید تا ابعاد بیرونی چرخ و بسته لاستیک ثابت بماند. بنابراین به یاد داشته باشید که اگر از چرخ پهن‌تری استفاده می‌کنید، ممکن است مجبور شوید تایرهای کوچکتری نصب کنید.

مرحله 3: افست چرخ های اصلی را تعیین کنید

گام بعدی شناسایی سایز رینگ‌ها برای ماشین  و بررسی افست چرخ‌های اصلی است. آفست چرخ به جایی که چرخ نسبت به توپی می نشیند اشاره دارد. به گفته متخصص خودرو، آفست بر اساس محل قرارگیری پد نصب چرخ نسبت به خط مرکزی چرخ تعیین می شود. 2 بخش وجود دارد که باید بدانید. پد نصب چرخ افست منفی در قسمت بیرونی خط مرکزی قرار دارد و مردم معمولاً از آن در خودروهای محرک چرخ عقب استفاده می کنند. قسمت دوم، پد نصب چرخ افست مثبت است که به سمت داخل خط مرکزی چرخ است و چرخ را نزدیک‌تر به بدنه قرار می‌دهد.

اگر از ترکیب اشتباه استفاده کنید، باعث آسیب به چرخ های شما می شود. لاستیک ممکن است روی لبه دهانه چرخ ساییده شود. برعکس، اگر چرخ ها خیلی نزدیک به سیستم تعلیق و ترمز قرار گیرند، ممکن است تداخلی بین چرخ ها و سیستم تعلیق ایجاد شود.

3.به مشخصات خودرو در دفترچه سازنده نگاه کنید

اگر احساس می کنید که چک کردن چرخ برای شما دشوار است، این یک روش آسان است. برخی از وب‌سایت‌ها وجود دارند که می‌توانید پاسخ سؤالات مربوط به سایز رینگ‌ها را برای ماشین پیدا کنید. با رفتن به این وب سایت ها، اطلاعات را قرار دهید تا به نتیجه برسید. معمولاً آنها از مدل ماشین شما می پرسند، اطلاعاتی که می توانید از روی چرخ ها بخوانید. انجام آن واقعاً ساده است.

انتخاب رینگ

زمانی که به تعویض رینگ فکر می کنید عواملی برای شما مهم هستند. و ما می خواهیم 9 جنبه را به شما معرفی کنیم که برای انتخاب صحیح چرخ های آلیاژی شما بسیار مهم است.

1.قطر دایره گام چرخ

قطر دایره گام اندازه‌گیری سوراخ‌های پیچ روی چرخ‌های استاندارد / توپی خودرو شما است.

2.افست چرخ

آفست چرخ تعیین می‌کند که چرخ تا چه اندازه زیر یا خارج از آن در ارتباط با قوس‌های بیرونی خودرو پس از پیچ‌شدن به خودرو قرار می‌گیرد.

3.اندازه لاستیک جلو و عقب

هر خودرو از کارخانه با اندازه استاندارد تایر خود خارج می شود. هنگام ارتقاء به چرخ‌های بزرگ‌تر، چرخ‌های کوچک‌تر یا چرخ‌های هم‌اندازه، چند سایز لاستیک وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد.

4.قطر چرخ

قطر چرخ اساساً به اندازه خود چرخ است.

5.عرض چرخ جلو و عقب

عرض چرخ مهم است. برخی از چرخ ها برای برخی خودروها بیش از حد پهن هستند، برخی از خودروها به پهنای عقب بیشتری نیاز دارند.

6.شاخص بار تایر

شاخص بار تایر مربوط به حداکثر مقدار باری است که تایر می تواند تحمل کند.

7.قابلیت های بار محور

هر چرخی که تولید می‌شود، می‌تواند وزن خاصی را که بر حسب کیلوگرم اندازه‌گیری می‌شود، حمل کند. اگر از ظرفیت بار فراتر بروید، فشار بیشتری به چرخ وارد کنید – که به طور بالقوه باعث ترک خوردن یا تاب برداشتن آن می شود. این قانون بریتانیا است که اطمینان حاصل کند که بار محور وسیله نقلیه شما کمتر یا برابر با قابلیت بار چرخ است.

8.سوراخ مرکزی

سوراخ مرکزی سوراخی است که در مرکز پشت چرخ ایجاد شده است. این معمولاً بیشتر از قطر لبه توپی است که روی آن سوار می شود. برخی از چرخ ها نیز مستقیماً مناسب هستند و نیازی به حلقه های اسپیگوت ندارند.

  test

9.کیت اتصالات (پیچ و مهره چرخ و حلقه های اسپیگوت)

کیت اتصال بخش مهمی از بسته بندی است و در صورت لزوم رایگان است. این شامل حلقه‌های اسپیگوت با اندازه صحیح در صورت نیاز برای ایجاد تناسب کامل بدون لرزش، و مهره‌ها یا پیچ‌های مربوطه است، هر کدام که برای اطمینان از نصب صحیح چرخ‌ها در خودروی شما لازم است.

خلاصه

همانطور که در بالا ذکر کردیم، 3 روش وجود دارد که به شما در پاسخ به سؤالات مربوط به اندازه رینگ مناسب ماشین من کمک می کند. اگر در مطالعه تخصصی مهارت کافی ندارید، ماشین خود را به مغازه لاستیک فروشی ببرید تا اطلاعات دقیقی در مورد رینگ های شما بدهند.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

رانندگی بدون ترموستات: همه آنچه که باید بدانید

✎ترموستات این ویژگی شگفت انگیز را دارد که هر بار که موتور گرم می شود آن را خنک نگه می […]

نحوه شناسایی انواع فیوز خودرو

📝 آیا مشکلات الکتریکی در ماشین خود دارید؟ احتمالاً باید فیوزها را بررسی کنید. هر زمان که مشکل برق مانند […]

چه مدت طول می کشد تا دزدگیر خودرو متوقف شود؟

🔹تصور کنید شب ها می خوابید اما دزدگیر ماشین همسایه شما متوقف نمی شود. مطمئناً شما بسیار عصبانی خواهید شد اما […]

test

test

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه